Wynagrodzenie


Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom Klientów, stosujemy bardzo elastyczne modele współpracy i ustalania honorarium:
stawka godzinowa – wynagrodzenie stanowi sumę przepracowanych stawek godzinowych. Klient po zakończonym miesiącu otrzymuje od Kancelarii zestawienie godzin przepracowanych na jego rzecz wraz z wyszczególnieniem wykonanych czynności. Najmniejszą jednostką rozliczeniową jest 6 minut (na wykazie równy 0,1 godziny). Z tego modelu rozliczeń korzystają Klienci, którzy zawarli umowę na stałą obsługę prawną, a u których ilościowe zapotrzebowanie na wsparcie prawnika nie jest z góry możliwe do przewidzenia. Po otwarciu stałego zlecenia Klient płaci tylko za faktycznie wykonaną pracę, a nie za sam fakt możliwości korzystania z usługi.
Zachowuje przy tym możliwość skorzystania z pomocy prawnej w każdym, dogodnym dla siebie momencie.
ryczałt (z ewentualną premią za osiągnięcie celu) – wynagrodzenie stanowi określoną z góry kwotę i jest polecane dla Klientów o jasno sprecyzowanych potrzebach, którzy z góry chcą znać koszty obsługi prawnej i chcą mieć je na niezmiennym poziomie. Klient w ramach ryczałtu uzyskuje prawo do pomocy w ramach określonego zadania bez względu na ilość zaangażowanych prawników oraz bez względu na ilość czasu, jakiego potrzebują oni na wykonanie tego zadania. Ta reguła wynagradzania może być dodatkowo połączona z premią za osiągnięcie celu (tzw. success fee); określoną procentowo kwotą od wyegzekwowanego świadczenia.

ryczałt miesięczny z limitem godzin – wynagrodzenie stanowi określoną z góry kwotę i jest polecana dla Klientów, którzy potrzebują stałego wsparcia w ramach określonego ryczałtu. Klient ma do dyspozycji określoną ilość godzin pracy prawników Kancelarii, a po przekroczeniu limitu zobowiązany jest do zapłaty wynagrodzenia uzupełniającego według preferencyjnej stawki godzinowej.
wynagrodzenie w postępowaniu administracyjnym, sądowym i egzekucyjnym – honorarium ustalane jest w oparciu o Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie opłat za czynności radców prawnych oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów pomocy prawnej udzielonej przez radcę prawnego ustanowionego z urzędu (Dz. U. z 2002 roku, Nr 163, poz. 1349 z późn. zm.).
opłata za indywidualną czynność – honorarium Kancelarii stanowi określona kwota za poszczególną czynność (przygotowanie projektu umowy, porada ustna, opinia prawna, jednorazowe stawiennictwo na rozprawie). Ten rodzaj wynagrodzenia jest dedykowany Klientom poszukującym jednorazowej pomocy prawnej.

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania – przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
OK